Airbourne w hołdzie Lemmy’emu

28 lutego 2017
ok. 1 minuta czytania

Utwór oryginalnie napisany został przez Lemmy’ego Kilmistera, lidera Motörhead – muzyka, który dla członków Airbourne był idolem, mentorem i przyjacielem, z którym również dzielili scenę na koncertach i festiwalach. Lemmy wystąpił ponadto w roli brawurowego kierowcy trucka w teledysku „Runnin' Wild” z 2007 roku.

W klipie do „It’s All For Rock’n’Roll” zobaczymy legendarny „bombowiec” Motörhead – charakterystyczną szynę oświetleniową w kształcie samolotu bojowego, który był ozdobą koncertów zespołu Lemmy’ego od końca lat 70. Ten istotny element pojawiający się w wideo dodaje jeszcze więcej emocjonalnego wyrazu wyjątkowemu hołdowi dla Lemmy’ego – wiecznie żywej ikony muzyki rockowej.

– Zawsze kiedy byliśmy w trasie rozglądaliśmy się za festiwalowymi plakatami z logo Motörhead – mówi Frontman Joel O' Keeffe. – Teraz pozostała po tym wielka pustka… Lemmy znaczył bardzo wiele nie tylko dla nas ale dla rock’n’rolla w ogóle.

Wideo można obejrzeć pod tym adresem.

Kawałek pochodzi z czwartego już w karierze bandu album „Breakin' Outta Hell”. Longplay miał premierę we wrześniu 2016 roku.

Nazywani następcami AC/DC muzycy wystąpią 30 maja w gdyńskim Uchu oraz dzień później w warszawskiej Proximie.