AJ Tracey krytykuje brytyjski rząd

20 czerwca 2017
ok. 1 minuta czytania

– Gdybyście wyjrzeli z mojego okna, zobaczylibyście ten blok – opowiada AJ Tracey. – Mieszkam tuż obok. Wielu ludzi, których znałem stamtąd, dziś spoczywa w pokoju.

Raper stwierdził również, że wsparcie rządu w tych dramatycznych okolicznościach było minimalne. Dodał także, że gdyby do wypadku doszło w innej dzielnicy, do pomocy wysłana by była zapewne cała armia. AJ Tracey zachęca do organizowania pokojowych protestów, zaznaczając, że zamieszki pogorszą tylko wizerunek tej części miasta w oczach rządu.

Szacuje się, że w pożarze, który wybuchł w wieżowcu Grenfell Tower w zachodniej części Londynu zginęło co najmniej 79 osób.

AJ Tracey jest obecnie jednym z najciekawszych przedstawicieli muzyki grime. Jego kariera szybko nabrała rozpędu za sprawą remiksu utworu „Be Somebody” Clams Casino, przy którym współpracował z A$AP Rockym. W 2017 roku ma ukazać się jego debiutancki album. AJ Tracey odwiedzi w tym roku Polskę w ramach festiwalu Soundrive. Impreza odbędzie się w dniach 31 sierpnia – 2 września w klubie B90 w Gdańsku.