Akustyczne covery Republiki. Posłuchaj \”Psów Pawłowa\”

18 grudnia 2020
ok. 2 minut czytania

\”Czarno-białe ślady\” to projekt, który powstał w 2013 roku z okazji kolejnej smutnej rocznicy odejścia Grzegorza Ciechowskiego. Koncert odbył się przy ul. Mysiej 3 w Warszawie w niegdysiejszej siedzibie cenzury. Występ został na tyle ciepło przyjęty, że… \”Czarno-białe ślady\” trwają już ponad siedem lat, a początkowo dwuosobowy skład – Jacek Bończyk, Zbigniew Krzywański – powiększył się o Kubę Nowaka. W październiku 2020 roku, na zaproszenie dziennikarza Kamila Wicika, w Radiu Gdańsk odbył się intymny koncert, który najpierw został zarejestrowany, a teraz ukazuje się na płycie. Na wydawnictwie wypełnionym nowymi i akustycznymi interpretacjami przebojów Republiki.

– Zagraliśmy zamknięty, wręcz intymny koncert, sprawiając sobie przyjemność występu w świetnym miejscu, w otoczeniu zawodowych realizatorów, prezentując nowe wersje znanych republikańskich utworów – opowiadają muzycy. – Ale w szczególny sposób dotarło też do nas, że każdy przekaz czy artystyczna wiadomość, muszą mieć możliwość dotarcia do odbiorcy. Potrzebujemy tej relacji jak tlenu. A pozbawieni jej pozwalamy na zadawanie zbyt wielu bezradnych pytań o sens naszej drogi. Zapis i przebieg tej sesji nagraniowej poleciał w radiowy eter i pozostaną na tej płycie. Zawsze warto zostawić po sobie jakieś ślady.

Na płycie znalazły się takie utwory jak \”Odchodząc\”, \”Arktyka\”, \”Tu jestem w niebie\”, \”Przeklinam cię za to\”, \”Tak tak to ja\”, \”Nie pytaj o Polskę\”, \”Biała flaga\”, \”Tobie wybaczam\”, \”Obcy astronom\”, \”Koniec czasów\”, a także \”Psy Pawłowa\”, który został wybrany na singiel promujący album.

Album \”Czarno-białe ślady\” tria w składzie Jacek Bończyk, Zbigniew Krzywański, Kuba Nowak ukaże się 29 stycznia 2021 roku.