Akustyczny „Zegarmistrz światła” Kultu

23 września 2010
ok. 2 minut czytania

Podczas trwającego ponad 2 godziny występu, zespół wykonał 25 kawałków. Zgodnie z tradycją występów, w trakcie MTV Unplugged artyści wykonują przynajmniej jeden cover. Kult zdecydował się przedstawić własną wersję „Zegarmistrza światła” Tadeusza Woźniaka. Nie zabrakło również gości specjalnych. W utworze „Nie dorosłem do swych lat” pojawił się Dr. Yry, który współpracował z Kazikiem Staszewskim przy projekcie El Doopa. W „Bliskich spotkaniach” zespołowi towarzyszył Tomasz Kłaptocz (Buldog), a w „Gdy nie ma dzieci” – Zacier.

Premiera telewizyjna „MTV Unplugged Kult” odbędzie się 30 października o godzinie 22.00 w MTV Polska. Natomiast 7 listopada stacja wyemituje dokument „Making of” z zapisem przygotowań do występu. W grudniu do sklepów trafi wydawnictwo CD oraz CD/DVD.

Oto lista wykonanych utworów:
„4 jeźdźcy”
„Umarł mój wróg”
„Berlin”
„Dziewczyna się bała pogrzebów”
„Maria ma syna”
„Czarne słońca”
„Mędracy”
„W czarnej urnie”
„Post”
„Nie dorosłem do swych lat” (gość: Dr.Yry)
„Tan”
„Zastanówcie się sami”
„Szantowy”
„Bliskie spotkania” (gość: Tomasz Kłaptocz)
„Jeśli zechcesz odejść”
„Arahja”
„Gwiazda szeryfa”
„Gdy nie ma dzieci” (gość: Zacier)
„Zegarmistrz światła” (cover Tadeusza Woźniaka)
„Bal kreślarzy”
„Brooklyńska Rada Żydów”
„Komu bije dzwon”

Bonusowo:

„Celina”
„Baranek”
„Polska”

Przypomnijmy, że akustyczny cykl zapoczątkowany został występem Jona Bon Jovi i Richiego Sambory w 1989, a do najsłynniejszych należą unplugged Nirvany, Pearl Jam, R.E.M., czy Alicii Keys. Dotychczas powstały trzy polskie koncerty z serii – Kayah (2006), Hey (2007) oraz Wilki (2009).