Al Pacino i Robert De Niro z zabójczynią Lady Gagą

21 sierpnia 2020
ok. 1 minuta czytania

Adam Driver, Jared Leto, Al Pacino, Robert De Niro, a także Jack Huston i Reeve Carney prowadzą rozmowy w sprawie udziały w filmie \”Gucci\” Ridleya Scotta.

Dla Pacino i De Niro byłby to kolejny wspólny projekt po takich dziełach jak \”Ojciec chrzestny II\”, \”Gorączka\”, \”Zawodowcy\” oraz \”Irlandczyk\”.

Obraz przedstawi historię rodziny, która stworzyła słynną markę odzieżową. Lady Gaga sportretuje Patrizię Reggiani, która w 1999 roku trafiła za kratki za zamordowanie swojego męża Maurizio Gucciego, dziedzica fortuny modowego imperium. Reggiani nie wykonała egzekucji samodzielnie – wynajęła płatnego zabójcę po tym, jak odkryła, że jej mąż ma romans. W 2011 roku kobieta odrzuciła propozycję wcześniejszego wyjścia na wolność. \”Nie, dziękuję, bo to oznaczałoby, że musiałabym znaleźć sobie pracę, a ja nie przepracowałam ani jednego dnia w swoim życiu. Wolę zostać w celi i podlewać kwiatki\”, argumentowała Reggiani. Kobieta ostatecznie opuściła więzienie po 18 latach. Pracować jednak nie będzie musiała, bo rocznie dostaje od firmy Gucci 4,5 miliona złotych.

Film powstaje na podstawie książki Sarah Gay Forden \”The House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour and Greed\”. Reżyserią obrazu zajmie się Ridley Scott.