Alessia Cara śpiewa dla Disneya i skarbu oceanu

31 października 2016
ok. 1 minuta czytania

Utwór nosi tytuł „How Far I’ll Go”, a jego autorem jest Lin-Manuel Miranda – laureat nagrody Tony za musical „Hamilton” i artysta odpowiedzialny za całą muzykę do animacji. Piosenka zaśpiewana przez Alessię Carę pojawi się na napisach końcowych Disneyowskiej produkcji. Nagrania można posłuchać pod tym adresem.

Na soundtracku, który ukaże się 18 listopada, znajdą się piosenki napisane przez Mirandę, a wykonane m.in. przez Dwayne’a Johnsona.

Akcja filmu rozgrywa się w starożytnej Oceanii, na południowym Pacyfiku. Bohaterką jest 14-latka (Auli’i Cravalho), która poszukuje legendarnej wyspy. Podczas podróży, mającej na celu ocalenie jej ludu, łączy siły z półbogiem Maui (głosu użycza Dwayne Johnson).

Obraz wyreżyserowali Ron Clements i John Musker („Mała Syrenka”, „Aladyn”). W obsadzie znaleźli się także Jemaine Clement, Rachel House, Temuera Morrison, Nicole Scherzinger i Alan Tudyk.

Polska premiera zapowiedziana została na 25 listopada.

Alessia Cara zajęła drugie miejsce w plebiscycie BBC Sound of 2016. Swój debiutancki longplay, „Know-It-All”, Kanadyjka wydała w listopadzie 2015 roku (w Polsce ukazał się 11 marca 2016). Z krążka pochodzą single „Here” z samplami „Ike’s Rap 2” Isaaca Hayesa i „Wild Things”.