Alessia Cara z animowaną bohaterką Disneya

6 listopada 2016
ok. 1 minuta czytania

Autorem utworu w wykonaniu Kanadyjki jest Lin-Manuel Miranda – laureat nagrody Tony za musical „Hamilton” i artysta odpowiedzialny za całą muzykę do animacji. W wideo, nawiązującym klimatem do filmu, widzimy wokalistką śpiewającą na plaży i rysującą znaki na piasku. W teledysku, który znajduje się tutaj, można zobaczyć też krótki fragment produkcji Disneya.

Soundtrack ukaże się 18 listopada.

Powstała polska wersja piosenki „How Far I’ll Go”. Numer „Pół kroku stąd” nagrała Natalia Nykiel.

Akcja filmu „Vaiana: Skarb oceanu” rozgrywa się w starożytnej Oceanii, na południowym Pacyfiku. Bohaterką jest 14-latka (Auli’i Cravalho), która poszukuje legendarnej wyspy. Podczas podróży, mającej na celu ocalenie jej ludu, łączy siły z półbogiem Maui (głosu użycza Dwayne Johnson).

Obraz wyreżyserowali Ron Clements i John Musker („Mała Syrenka”, „Aladyn”). W obsadzie znaleźli się także Jemaine Clement, Rachel House, Temuera Morrison, Nicole Scherzinger i Alan Tudyk.

Polska premiera zapowiedziana została na 25 listopada.

Alessia Cara zajęła drugie miejsce w plebiscycie BBC Sound of 2016. Swój debiutancki longplay, „Know-It-All”, Kanadyjka wydała w listopadzie 2015 roku (w Polsce ukazał się 11 marca 2016). Z krążka pochodzą single „Here” z samplami „Ike’s Rap 2” Isaaca Hayesa i „Wild Things”.