Alestorm trzy razy w Polsce

31 maja 2014
ok. 2 minut czytania

Alestorm powinni robić muzykę do „Piratów z Karaibów” albo przynajmniej zagrać w serii jakieś role. Szkocka załoga umiłowała sobie bowiem piracką estetykę. Ich sztandar ma wyeksponowane credo „True Scottish Pirate Metal”. Na metalowym oceanie Alestorm żegluje już dziesiąty rok i dokonał w tym czasie trzech skutecznych napaści na narządy słuchu i umysły fanów ciężkiego grania. Czwarty album bandu, „Sunset On The Golden Age”, ukaże się początku sierpnia 2014 roku.

Niemiecki Brainstorm łoi metal rasowo i bezlitośnie, na przynajmniej dobrym poziomie. Wokalnie numery kapitalnie ozdabia Andy B. Frank, zaś nieziemskie młócenie na wiosłach jest dziełem współzałożycieli kapeli (wraz z bębniarzem Dieterem Bernertem) Torstena Ihlenfelda i Milana Loncarica. Brainstorm przyjedzie promować dziesiąty studyjny krążek „Firesoul”, który ukazał się wiosną 2014.

Zestaw uzupełnia wesoła załoga z australijskiej Nowej Południowej Walii – Troldhaugen. Ich specjalnością jest folk metal, zaś w tekstach królują trolle oraz inne stwory i obrzędy, które Watykan określiłby jednym słowem – pogańskie. Kwartet ma na koncie dwa single, EP-kę oraz jedną dużą płytę, wydaną w 2012 roku „Ramshackle”. Ostatnia pozycja w ich dorobku wydawniczym to singel z lutego z 2014 roku. Troldhaugen rozprawili się na nim na folkmetalowo z popowym megahitem – „Gimme, Gimme, Gimme” ABBY.

Oto szczegóły:
23 września – Wrocław, Alibi, ul. Grunwaldzka 67
24 września – Kraków, Fabryka, ul. Zabłocie 23
25 września – Warszawa, Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99

Ceny biletów:
60 zł przedsprzedaż
70 zł w dniu koncertu