Alexandre Desplat rezygnuje z „Czarnej wdowy”

2 kwietnia 2020
ok. 1 minuta czytania

Informacja o rezygnacji francuskiego kompozytora jest o tyle dziwna, że premiera „Czarnej wdowy” planowana była na 1 maja, twórca musiał więc być już dość poważnie zaangażowany w pracę. Z powodu pandemii koronawirusa premierę jednak została odłożona, a teraz dowiadujemy się, że muzykę ma napisać Lorne Balfe, który ostatnio komponował do superprodukcji „Bad Boys for Life”.

Scarlett Johansson gra główna bohaterkę, Nataszę Romanow, czyli Czarną Wdowę. Florence Pugh portretuje Jelenę Belową, która jako przeciwniczka Czarnej Wdowy pojawiła się w komiksach w latach 90. David Harbour gra Aleksieja Szostakowa znanego jako Red Guardian. Rachel Weisz pojawi się jako Melina Wostokow. Poza tym w obrazie maja zagrać także O-T Fagbenle, Ray Winstone, Robert Downey Jr. i William Hurt.

Za reżyserię odpowiada Cate Shortland mająca na koncie filmy „Lore” oraz „Berlin Syndrome”. Nad scenariuszem pracowali Jac Schaeffer i Ned Benson.

Przypomnijmy, że pod pseudonimem Czarna Wdowa (Black Widow) ukrywa się kobieta-szpieg, Natasza Romanowa. Po raz pierwszy pojawiła się w 1964 roku jako przeciwniczka Iron Mana. Choć walkę z superbohaterem przegrała, spodobała się na tyle, iż pojawiły się zeszyty poświęcone tylko jej. Zwana również Pajęczycą, największe triumfy święciła w latach 70. Scarlett Johansson zagrała ją po raz pierwszy w obrazie „Iron Man 2”.