Algiers przedstawiają „Walk Like a Panther”

22 czerwca 2017
ok. 1 minuta czytania

Po nagraniu tytułowym i „Cleveland”, kapela z Atlanty podzieliła się jeszcze jednym gospelowo-pynkowym utworem „Walk Like a Panther” oraz jego remiksem, który przygotowała nowojorska rockowa ekipa Uniform. Obydwa kawałki dostępne są w serwisie Spotify.

Album „The Underside Of Power” był w dużej mierze nagrywany w Bristolu, zaś za jego produkcję odpowiedzialni byli Adrian Utley (Portishead) i Ali Chant, a całość zmiksował Randall Dunn (Sunn O)))). W efekcie powstało dzieło, łączące południowy rap z północnym soulem i muzyką gospel oraz tak odległymi gatunkami jak IDM, industrial, grime i italo. Premiera płyty odbędzie się już 23 czerwca.

„The Underside Of Power” jest następcą debiutu z 2015 roku. W 2016 roku Algiers wystąpili w Polsce na Kraków Live Festival.

Brzmienie Algiers często określane jest jako „dystopijny soul” ze względu na mroczny i posępny nastrój, wokale inspirowane afrofolkiem i nieregularne muzyczne tekstury. Franklin James Fisher, Ryan Mahan, Lee Tesche i Matt Tong pochodzą ze Stanów Zjednoczonych, lecz zespół założyli w Londynie w 2007 roku. Ich nazwa symbolizuje miejsce konfliktu naznaczone przemocą, rasizmem, oporem i religią – są to kwestie, które często poruszają w swojej twórczości.