Alice Cooper królem Herodem w telewizyjnym „Jesus Christ Superstar”

11 grudnia 2017
ok. 1 minuta czytania

Alice Cooper otrzymał rolę króla Heroda, władcę Judei, w wielkanocnej opowieści.

Rock opera „Jesus Christ Superstar” Andrew Lloyd Webbera i Tima Rice’a przedstawia ostatni dzień z życia Chrystusa. W broadwayowskim oryginale z 1971 roku w roli Jezusa pojawił się Jeff Fenholt. Dzieło doczekało się później wielu scenicznych wersji, a jednym z najsłynniejszych odtwórców tytułowej roli był frontman Deep Purple, Ian Gillan. W roku 1973 reżyser Norman Jewison zrealizował filmową wersję produkcji z Tedem Neeleyem w roli śpiewającego Zbawcy. Króla Heroda zagrał wówczas Josh Mostel. Obraz był jednym z największych kasowych przebojów 1973 roku. Z musicalu pochodzą przeboje „I Don’t Know How to Love Him”, „Hosanna” czy „What’s the Buzz?”/”Strange Thing Mystifying”.

Andrew Lloyd Webber i Tim Rice czuwają nad telewizyjną inscenizacją, a wspierają ich Marc Platt, Craig Zadan i Neil Meron. David Leveaux odpowiada za reżyserię. Premierę wyznaczono na 1 kwietnia 2018 roku. NBC wcześniej w podobnym sposób zaprezentowano m.in. „Lakier do włosów” czy „Dźwięki muzyki”.

Alice Cooper wraz z Johnnym Deppem i Joe Perrym, czyli zespołem The Hollywood Vampires, 12 czerwca 2012 roku zagra na warszawskim Torwarze.

Alice Cooper na scenie obecny jest od lat 70. Wylansował takie rockowe hity jak „School’s Out”, „Poison”, „No More Mr. Nice Guy” czy „Hey Stoopid”. W 2011 razem ze swoim oryginalnym zespołem Alice Cooper został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. W lipcu 2017 roku wydał 27. album „Paranormal”.