Alicia Keys akustycznie i w duetach

10 sierpnia 2005
ok. 1 minuta czytania

Nie będzie to jednak zapis typowego show wokalistki, lecz jej imprezy unplugged. Płyty wypełni materiał zarejestrowany podczas występu, który odbył się 14 lipca w nowojorskim The BAM Harvey Theater. Wśród największych przebojów Keys, piosenek „Karma”, „Woman’s Worth”, „How Come U Don’t Call”, „If I Ain’t Got You”, „Diary”, „You Don’t Know My Name” czy „Fallin'”, znalazł się wówczas cover utworu „Every Little Bit”, rozsławionego swego czasu przez Arethę Franklin i Brendę Holloway. Ponadto Amerykanka zaprezentowała dwa nowe nagrania: „Unbreakable” i napisane z Alem Greenem „Stolen Moments”.

Za atrakcję wydawnictwa można uznać również kompozycje wykonane przez Alicię w duetach: „Wild Horses” zespołu The Rolling Stones z Adamem Levinem z kapeli Maroon 5, „Love It Or Leave It Alone” z raperami Commonem i Mos Defem oraz „Welcome To Jam Rock” z Damienem Marleyem.

Przypomnijmy, że w dotychczasowym dorobku Keys są dwa krążki studyjne: „Songs In A Minor” (2001) i „The Diary of Alicia Keys” (2003).