Alicia Vikander w filmie The National

5 marca 2019
ok. 2 minut czytania

„You Had Your Soul With You” to pierwszy singel zapowiadający nową płytę The National. Album „I Am Easy to Find” trafi do sklepów 17 maja dzięki 4AD. W kompozycji udziela się Gail Ann Dorsey, która przez wiele lat występowała z Davidem Bowiem.

The National opublikowali też zwiastun filmu towarzyszącego płycie. W 24-minutowym obrazie Mike’a Millsa gra Alicia Vikander. W oświadczeniu prasowym reżyser nazwał album i film „figlarnie niebezpiecznym rodzeństwem, które lubi podkradać od siebie nawzajem”.

Poza Gail Ann Dorsey na albumie „I Am Easy to Find” będzie można usłyszeć także Sharon Van Etten, Lisę Hannigan, Minę Tindle oraz Brooklyn Youth Chorus.

– To prawda, jest dużo kobiet na płycie – mówi Matt Berninger. – Ale ni z tego powodu, że chcieliśmy dużo kobiet, po prostu moje ego nie pozwala na męskie głosy.

Lista utworów „I Am Easy to Find”:
1. You Had Your Soul With You
2. Quiet Light
3. Roman Holiday
4. Oblivions
5. The Pull of You
6. Hey Rosey
7. I Am Easy to Find
8. Her Father in the Pool
9. Where Is Her Head
10. Not in Kansas
11. So Far So Fast
12. Dust Swirls in Strange Light
13. Hairpin Turns
14. Rylan
15. Underwater
16. Light Years

The National wystąpią 25 listopada na Torwarze w Warszawie.

The National powstali w 1999 roku w mieście Cincinnati w stanie Ohio, obecnie rezydują na nowojorskim Brooklynie. Autorem tekstów zespołu, często określanych jako mroczne i melancholijne, jest wokalista, Matt Berninger. Resztę grupy tworzą dwie pary braci: Aaron (gitara i klawisze) i Bryce Dessnerowie (gitara) oraz Scott (gitara basowa) i Bryan Devendorfowie (perkusja). Ostatni krążek The National to „Sleep Well Beast”, który miał premierę we wrześniu 2017 roku.