Alicja samodzielna w domu

18 listopada 2020
ok. 1 minuta czytania

Alicja od kilku miesięcy konsekwentnie przedstawia efekty pracy nad swoim repertuarem. Po wydaniu singla \”Empires\”, z którym miała reprezentować Polskę na konkursie Eurowizji w Rotterdamie, zaprezentowała singiel \”Gdzieś\”, a nieco ponad miesiąc temu wydała jeden ze swoich, jak sama mówi, najintymniejszych utworów \”Pusto\”.

Najnowsza piosenka \”Na pamięć\” jest kolejną opowieścią, z którą odbiorcy z pewnością będą w stanie się utożsamić.

– Ten utwór jest wyrazem pogodzenia się z przewrotnością relacji międzyludzkich – mówi Alicja o swoim nowym singlu. – Wiadomość, w której podmiot liryczny akceptuje stan rzeczy, mimo że wspomnienia wciąż chcą tworzyć alternatywne rzeczywistości, w których nic nie stoi miłości na przeszkodzie.

Obrazek powstał w równie wyjątkowy sposób. W związku z kwarantanną, Alicja zmuszona była do zmiany planów i samodzielnego nagrania materiałów do klipu, które w sposób zdalny zostały opracowane przez reżyserkę, Klaudię Piekarską.

– Zdjęcia do teledysku do \”Na pamięć\” nakręciłam samodzielnie w domu – dodaje Alicja. – Klip powstał w wyjątkowych warunkach choroby i kwarantanny i cieszę się, że mogłam tym samym udowodnić, że jeśli się chce i ma pomysł, to można wszystko.