„All Eyez on Me”: Tupac wyznaje miłość Jadzie Pinkett

9 maja 2017
ok. 2 minut czytania

Dzieło przedstawia całe życie artysty – od lat dziecięcych, aż do śmierci w roku 1996.

W głównej roli występuje Demetrius Shipp Jr. Danai Gurira wciela się w matkę Tupaca, polityczną aktywistkę, członkinię Czarnych Panter, Afeni Shakur. Ponadto Kat Graham portretuje Jadę Pinkett Smith, przyjaźniącą się z muzykiem od szkoły średniej. W obsadzie znalazł się również Jamal Woodard, który pojawi się jako Notorious B.I.G./Biggie Smalls (grał tę postać już w obrazie „Notorious” z 2009 roku) i Dominic L. Santana jako Suge Knight.

W zaprezentowanym klipie widzimy, jak Tupac wyznaje miłość ukochanej z liceum, Jadzie Pinkett, późniejszej żonie Willa Smitha. Wideo, w którym muzyk czyta wiersz zatytułowany „Jada” znajduje się tutaj.

Wiersz później trafił do wydanej w 2000 roku książki „The Rose That Grew From Concrete”.

Za kamerą obrazu stanął Benny Boom. Autorami scenariusza są Ed Gonzalez i Jeremy Haft. Dzieło trafi na ekrany 16 czerwca 2017 roku. Tego samego dnia Tupac Shakur obchodziłby 46. urodziny.

Tupac sprzedał 75 milionów płyt na całym świecie. Jego wydawnictwa „All Eyez on Me” i „Greatest Hits” są wśród najlepiej sprzedających się w Stanach Zjednoczonych. Był twórcą przeboju „California Love” z Dr. Dre i Rogerem Troutmanem. Legendarny raper zagrał m.in. w filmach „Juice”, „Nad obręczą”, „Bullet”, „Klincz” oraz „Gangsterskie porachunki”.

Shakur został zastrzelony 13 września 1996 roku w Las Vegas. Według śledztwa przeprowadzonego przez gazetę „Los Angeles Times”, morderca został wynajęty przez Notoriousa B.I.G.-a.

W planach są dwa seriale opowiadające o śledztwach dotyczących zabójstw Tupaca i Notoriousa.