„All Is By My Side”: André Benjamim jako Jimi Hendrix

4 lipca 2014
ok. 1 minuta czytania

Muzyk gra u boku takich aktorów, jak Imogen Poots, Hayley Atwell, Ashley Charles i Ruth Negga. Scenariusz wyszedł spod pióra Johna Ridleya, laureata Oscara za „Zniewolonego”. Twórca stanął również za kamerą.

Film opowiada zarówno o muzyce Hendriksa, jak i o czasach, w których żył.

Obraz pokazywany był już na wielu festiwalach, w tym w Toronto, Sztokholmie i Seattle. W sierpniu trafi na ekrany w Wielkiej Brytanii, a we wrześniu w USA.

Zwiastun można obejrzeć na YouTube.

Przypomnijmy, że w Hollywood powstaje również inny dramat o twórcy „Purple Haze”. W maju ogłoszono przygotowania do realizacji obrazu „Jimi” (znanego wcześniej jako „Crosstown Traffic”). Reżyserią zajmie się Ol Parker, a w głównego bohatera wcieli się Anthony Mackie. Żona Parkera, Thandie Newton, zagra żonę Hendriksa, a Noomi Rapace prawdopodobnie sportretuje jego byłą dziewczynę, Kathy Etchingham.

Jimi Hendrix uważany jest za jednego z najwybitniejszych gitarzystów wszech czasów. Rozwijając nowatorskie techniki gry na instrumencie oraz eksperymentując z szeroką gamą brzmień, przyczynił się do rozwoju gry na gitarze elektrycznej. Wydawszy zaledwie trzy albumy studyjne, artysta zmarł w roku 1970 w wieku 27 lat.