All That Remains mówią brzydko o miłości

24 września 2018
ok. 2 minut czytania

Kompozycji zatytułowanej niezbyt pięknie „Fuck Love” można posłuchać poniżej.

Metalcore’owcy ze Stanów Zjednoczonych wystąpią 14 grudnia we wrocławskim klubie Firlej.

W 2018 roku mija równo 20 lat odkąd w miasteczku Springfield w stanie Massachusetts, które słynie z tego, że wymyślono w nim baseball, Oli Herbert (gitara) i Phil Labonte (wokal; kiedyś w Shadows Fall) rozpoczęli na poważnie swoją przygodę z mocną muzyką, zakładając All That Remains. Zespół początkowo stylistycznie obracał się wokół melodyjnego death metalu, by z czasem czerpać dużymi garściami z melodyjnego metalcore’a, a potem nie stronić nawet od hardrockowych zagrywek.

Pierwsza płyta, „Behind Silence And Solitude”, ukazała się w 2002 roku, ale to kolejne wydawnictwo, wyprodukowany przez Adama Dutkiewicza z Killswitch Engage album „This Darkened Heart” sprawił, że o All That Remains zrobiło się naprawdę głośno. Z tego krążka wykrojono trzy single „This Darkened Heart”, „Tattered On My Sleeve” oraz „The Deepest Gray” i ozdobiono je wideoklipami. Warto wspomnieć, że na tej płycie zadebiutował w grupie grający w niej do dziś gitarzysta Mike Martin.

Złote czasy dla All That Remains nastąpiły między 2008 a 2012 rokiem, kiedy trzy kolejne albumy – „Overcome” (2008), „For We Are Many” (2010) i „A War You Cannot Win” (2012) – zameldowały się w pierwszej 20. Billboardu, a drugi z wymienionych tytułów nawet na miejscu 10. Wtedy kapela wdrapała się do ścisłej czołówki amerykańskiego metalu i pozostaje w niej do dziś.

Po złotym okresie ukazały się jeszcze dwie płyty All That Remains. Pierwsza to „The Order of Things” z 2015 roku (25. miejsce na Billboardzie) oraz wydana wiosną 2017 roku „Madness” wyprodukowana przez legendarnego nominowanego do Grammy w kategorii „Producent Roku” Howarda Bensona (m.in. Motörhead) i nowym basistą Aaronem Patrickiem, który zastąpił mającą polskie korzenie Jeanne Sagan. Właśnie ten materiał kapela z Massachusetts będzie promować na jedynym koncercie w Polsce.

Bilety kolekcjonerskie na koncert we Wrocławiu można przez cały czas zakupić na sklep.knockoutprod.net.