Alma w Niebie

30 września 2019
ok. 1 minuta czytania

Pierwsze utwory zaczęła pisać w wieku piętnastu lat, a śpiewać kilka lat wcześniej. Szybko odkryła, że muzyka pozwala jej nie tylko zrozumieć świat, ale także dać schronienie.

– Finowie są z natury pesymistyczni – mówi Alma.

Dlatego, gdy wyłącznie na podstawie jej demo jedna z wytwórni zdecydowała się podpisać z nią kontrakt, nie wierzyła, że otworzą się przed nią drzwi do międzynarodowej kariery. Dziś, kiedy głos Almy słychać w nagraniach Charli XCX, Duy Lipy, Tove Lo czy Martina Solveiga, solowe single puszczają najważniejsze rozgłośnie radiowe na świecie, a w kolejce do współpracy ustawiają się muzyczne legendy, sukces stał się faktem.

Alma była finalistką jednego z programów telewizyjnych wyszukujących młode talenty. Mimo że go nie wygrała, charyzmy i wyrazistej osobowości nie można było jej odmówić. W 2016 roku nagrała swój pierwszy materiał, ruszyła w trasę koncertową. Jednocześnie rozpoczęła współpracę z innymi artystami, komponując solowe utwory między innymi dla Miley Cyrus, Ariany Grande i Lany Del Rey, a także Rudimental. Zważywszy na to, w jakim tempie rozwija się jej kariera, aż trudno uwierzyć, że premiera jej debiutanckiego albumu „Have You Seen Her?” dopiero przed nami.