Alma zostaje na noc

13 marca 2020
ok. 2 minut czytania

Fińska wokalistka Alma wydała dzisiaj trzy nowe utwory, w tym swój nowy singel „Stay All Night”. To kolejne ujawnione piosenki z nadchodzącego debiutanckiego albumu Almy „Have U Seen Her”, który ukaże się 15 maja. Utwór „Stay All Night” został wyprodukowany przez HitImpulse, zespół producencki który stworzył przebój „Chasing Highs”.

– Napisałam tę piosenkę dla siebie, co niektórych dziwi, ponieważ mają wrażenie, że kierowany jest do innej osoby – mówi Alma. – Potrzebowałam wtedy zachęty do bycia wolną i niezastanawianie się, co będzie jeśli. Teraz, kiedy mam wątpliwości, pytam siebie: „Czy to byłoby naprawdę takie złe? Może faktycznie powinnam zostać na noc”.

Na EP-ce „Have U Seen Her (Part II)”, która ukazała się wraz z premiera singla, znalazły się także utwory „King Of The Castle” oraz „Find Me”. Wcześniej ukazały się już utwory „Have U Seen Her?” oraz „Worst Behaviour” ft. Tove Lo. Wszystkie znajdą się na nadchodzącym albumie Almy, którego premiera zaplanowana jest na 15 maja.

Dwudziestoczteroletnia wokalistka tworzy pop, ale ma punkową duszę. W swoich utworach otwarcie porusza tematy samoakceptacji, depresji, lęku, praw kobiet oraz seksualności, a do jej fanów należą już między innymi Annie Mac, Miley Cyrus, Elton John i Dua Lipa. Jest współautorką ostatnich przebojów Miley Cyrus „Mother’s Daughter” i „Slide Away”, a także piosenki „Don’t Call Me Angel” Ariany Grande, Miley Cyrus i Lany Del Rey do „Aniołków Charliego”. Tworzyła także dla Charli XCX i Tove Lo, z którymi niejednokrotnie dzieliła scenę. Choć ma już na koncie przeboje takie jak „Dye My Hair”, „Chasing Highs” czy „All Stars” z Martinem Solveigiem, jej kariera dopiero nabiera rozpędu.