Alternatywne \”Sad But True\” Metalliki w sieci

29 czerwca 2021
ok. 1 minuta czytania

Fani mają okazję sprawdzić nagranie \”Sad But True (Take 36 – February 5th, 1991)\”. Numer pochodzi z krążka \”Rough & Alternate Mixes\”, z nachodzącego wznowienia \”The Black Album\”.

Premiera \”The Black Album\” w zremasterowanej wersji oraz \”The Metallica Blacklist\” zaplanowana jest na 10 września (fizyczne i cyfrowe wydanie \”The Black Album\” oraz cyfrowe wydanie \”The Metallica Blacklist\”). Fizyczna wersja \”Blacklist\” trafi do sprzedaży 1 października.

100% zysków ze sprzedaży \”The Metallica Blacklist\” trafi do 52 organizacji charytatywnych.

\”Czarny Album\” to jeden z największych sukcesów komercyjnych i artystycznych wszech czasów. Po premierze w 1991 album zatytułowany po prostu \”Metallica\” zapewnił grupie #1 w co najmniej 10 krajach, w tym cztery tygodnie z rzędu na szczycie list sprzedaży w USA. Single \”Enter Sandman\”, \”The Unforgiven\”, \”Nothing Else Matters\”, \”Wherever I May Roam\” oraz \”Sad But True\” rozbrzmiewały w każdej stacji radiowej i telewizyjnej. Album spotkał się nie tylko z ciepłym przyjęciem fanów, ale też krytyków. Regularnie, aż do dziś, ukazuje się na przeróżnych podsumowaniach najlepszych albumów wszech czasów. W ciągu 30 ostatnich lat nie było wydawnictwa w tym gatunku, które pobiłoby rekordy sprzedaży czarnego albumu.

Reedycja z okazji 30-lecia zawiera remaster dźwięku w najwyższej jakości i jest dostępny w kilku formatach: 1CD, 3CD, 2LP, Deluxe Box Set (6LP, 14CD, 5DVD). \”Blacklist\” ukaże się na 4CD i 7LP.