Alvaro Soler w Polsce

6 kwietnia 2021
ok. 1 minuta czytania

Hiszpański muzyk, który podbił polskie notowania przebojów wystąpi 16 marca 2022 w COS Torwar (Warszawa) i 18 marca 2022 w Tauron Arenie Kraków.

Sukces, jaki Alvaro Soler odniósł w ostatnich latach można spokojnie nazwać sensacją. Hiszpańsko-niemiecki muzyk w mgnieniu oka zdobył serca słuchaczy w całej Europie i Ameryce Południowej, podbijając sceny i notowania na całym świecie. W zaledwie cztery lata mówiący w sześciu językach 30-latek otrzymał ponad 80 złotych i platynowych nagród, sprzedał ponad 2 miliony albumów, zagrał z Jennifer Lopez i został trenerem we włoskim \”X-Factor\”. To wiele przeżyć i powód, dla którego Alvaro Soler w 2020 postawił na wyciszenie. Rok bez ciągłych podróży, 365 dni pisania nowych utworów.

\”Magia\” została właściwie zainspirowana przez fanów: – Ostatniego lata otrzymałem wiele próśb: \”Rok jest taki ciężki, dlaczego czegoś nie wypuścisz?\” To oni przypomnieli mi o powodach, dla których tworzę muzykę. Pisanie dla nich nowych utworów było świetną zabawą, czułem ciągłą chęć tańczenia podczas tego procesu. Jeśli piosenka ma taką siłę, to wiesz, że jest w tym coś słusznego – mówi artysta. \”Magia\” to pierwszy singiel po przerwie, a na lato tego roku zaplanowany jest album o tym samym tytule.