Amanda Palmer dwa razy w Polsce

3 kwietnia 2013
ok. 2 minut czytania

Są to nowe terminy wyznaczone po tym, jak artystka musiała odwołać marcowe występy w naszym kraju.

Na żywo Palmer promować będzie pierwszy od czterech lat studyjny krążek. Album zatytułowany „Theatre Is Evil” ukazał się we wrześniu 2012 roku. W nagrywaniu Amandę wspomógł jej nowy zespół The Grand Theft Orchestra. „Theatre Is Evil” był rejestrowany w Melbourne pod okiem Johna Congletona, producenta, który pracował z takimi artystami jak St. Vincent, Murder By Death, Modest Mouse czy Xiu Xiu. Na płycie znajduje się piętnaście
nowych kompozycji, w których słychać inspiracje muzyką, której artystka słuchała dorastając – rocka z lat osiemdziesiątych oraz brit popu. Absolutnie wyjątkowym jest fakt, że (po rozstaniu ze swoją macierzystą wytwórnią – Roadrunner) poprzez serwis Kickstarter.com, w niecałe w dwa miesiące, Amanda Palmer uzbierała od swoich fanów gigantyczny budżet w wysokości 1,2 miliona dolarów. Cała kwota przeznaczona została na nagrania płyty, oprawę wizualną, teledyski, promocję oraz trasę koncertową.

W związku z problemami w życiu prywatnym, Palmer odwołała swoje wiosenne tournée. Zdecydowała się jednak powrócić do koncertowania jesienią, stąd też dwie nowe polskie daty jej występów.

Amanda Palmer jako artystka solowa zadebiutowała w roku 2008, wydając album „Who Killed Amanda Palmer”. Wcześniej z sukcesami występowała z The Dresden Dolls oraz jako połowa duetu Evelyn Evelyn.

Bilety na oba koncerty wkrótce w sprzedaży.