Amazon kręci serial o Grateful Dead

30 marca 2017
ok. 1 minuta czytania

Amazon wcześniej zapowiedział 4-godzinny dokument „Long Strange Trip”, którego reżyserem jest Amir Bar-Lev („The Tillman Story”) a producentem Martin Scorsese. Premiera zapowiedziana została na 26 maja.

W planach teraz jest także fabularyzowany, biograficzny serial, którego scenariusz pisze Jonathan Herman („Straight Outta Compton” – film o hiphopowej grupie N.W.A.). Cykl powstanie na podstawie książki „Home Before Daylight: My Life On The Road With The Grateful Dead” zawierającej wspomnienia technicznego kapeli, Steve’a Parisha.

Współzałożyciel Grateful Dead, Bob Weir, będzie producentem wykonawczym.

Grupa Grateful Dead powstała w 1965 roku z San Francisco. W swej twórczości łączyła rock, folk, bluegrass, blues, reggae, country, jazz, psychodelię i space rock. Na całym świecie rozeszło się ponad 35 milionów płyt bandu. Zespół wydał 13 studyjnych albumów, z których ostatni to „Built to Last” z października 1989 roku. Liderem formacji był gitarzysta i wokalista Jerry Garcia, który zmarł w 1995 roku na skutek zawału. Muzyk przez lata walczył z cukrzycą, a także uzależnieniem od narkotyków.