Ambientowa płyta Tomasza Mreńcy. Singiel z udziałem Daniela Spaleniaka

12 kwietnia 2021
ok. 1 minuta czytania

\”Echo\” to trzeci autorski album kompozytora, producenta i skrzypka – Tomasza Mreńcy. Wydawnictwo zawiera 11 autorskich kompozycji, które zdecydowanie wychodzą poza muzykę ambientową, choć przede wszystkim na niej bazują.

Pierwszą zapowiedzią płyty był wydany w styczniu utwór \”On the other side\” z gościnnym udziałem Hani Rani. Na krążku udziela się również Daniela Spaleniaka. To właśnie ten drugi muzyk pojawił się w utworze \”The sea\”, do którego powstał wideoklip przygotowany przez Weronikę Izdebską / ovors.

– Z Danielem przyjaźnię się od kilku lat, razem koncertowaliśmy, spędzaliśmy sporo czasu rozmawiając o muzyce – wyjaśnia Mreńca. – Prezentowałem mu szkicowe wersje albumu, opowiadałem o utworach, o tym na jakich emocjach bazują i czym są dla mnie. Poprosiłem o udział gościnny. W bardzo naturalny sposób stał się częścią mojego albumu, dzięki czemu powstał bardzo osobisty utwór.

Album został zarejestrowany w 2019 roku w Karlinie – małym, rodzinnym mieście artysty, położonym niedaleko Kołobrzegu. Tomasz skończył go z kolei we Wrocławiu podczas pandemicznej domowej izolacji w 2020 roku.