Amerykańska iluzja ekswokalisty Oddziału Zamkniętego

10 listopada 2016
ok. 1 minuta czytania

Album „Krzysztof Jaryczewski” zespołu Jary OZ składa się z dwóch płyt. Jedna to interpretacje akustyczne starych hitów Oddziału Zamkniętego, zaś drugą wypełniły premierowe piosenki autorstwa wokalisty. Na kolejnego singla wybrana została właśnie nowa piosenka, nosząca tytuł „Iluzja”. Teledysk do niej nakręcono w USA i można go obejrzeć pod tym linkiem.

Zespół Jary OZ tworzą:

Krzysztof „Jary” Jaryczewski – wokal, gitara, harmonijka ustna,
Zbyszek Bieniak – wokal, chórki, przeszkadzaj ki,
Krzysztof Zawadka – gitara, chórki,
Andrzej „Pierwiastek” Potęga – gitara basowa, chórki,
Michał Biernacki – perkusja.

Jary OZ powstał na przełomie 2013 i 2014 roku. Album pojawił się w związku z 35-leciem pracy artystycznej Jarego. Jest on również inauguracją nowego etapu w życiu artysty. Całość promował singel „Obudź się”, wielki przebój Oddziału Zamkniętego w nowej aranżacji, z fortepianem, fletem poprzecznym i kwartetem smyczkowym. Na płycie oprócz Krzysztofa Jaryczewskiego i jego zespołu pojawia się także córka artysty, Maja Jaryczewska (fortepian), która również występuje w teledysku do pierwszego singla.

Krzysztof Jaryczewski był wokalistą Oddziału Zamkniętego w latach 1979-1985. Zespół był jedną z najpopularniejszych polskich formacji pierwszej połowy lat 80. Wylansował hity „Ten wasz świat”, „Ich marzenia”, „Obudź się”, „Party”, „Odmienić los”, „Jestem zły”, „Andzia i ja”.

Ostatnia studyjna płyta Oddziału Zamkniętego to „Co na to ludzie” z 2001 roku.