AmetriA i NOKO na Ursynaliach

25 marca 2012
ok. 1 minuta czytania

AmetriA to jeden z najpopularniejszych zespołów metalowych w Polsce. Na scenie obecny jest od 1993 roku. Zespół ma na koncie trzy studyjne płyty, z których dwie były nominowane do Fryderyków, a ich numer „Hiszpański Hicior”, przez osiem tygodni znajdował się na 1. miejscu listy Radia 94 (Antyradio) i był utworem, który najdłużej utrzymywał się w czołówce zestawienia w roku 2004. Obecnie kapela kończy pracę nad nowym albumem, który ukaże się jeszcze w tym roku. Singlem promującym wydawnictwo jest „Zbrodnia”, do którego powstaje również teledysk.

Zespół NOKO powstał na przełomie 2004 i 2005 roku. Grupę założyło dwóch byłych muzyków Noconcreto – perkusista Tomasz „Radom” Radomski i gitarzysta Michał „Mały” Perkowski. Formacja proponuje muzykę będącą połączeniem grunge’u, heavy i nu metalu. W roku 2011 kapela wzięła udział w programie „Must Be The Music”. W tym samym roku otrzymała nagrodę publiczności na festiwalu w Jarocinie.

Wcześniej udział w Ursynaliach zapowiedzieli m.in. Limp Bizkit, Slayer, Gojira, Billy Talent, Mastodon, Benny Benassi i Nightwish.

Karnety na festiwal można kupić za pośrednictwem sieci Ticketpro oraz w Empikach, Media Marktach i Saturnach w całym kraju.