Andrea Bocelli w Poznaniu w 2019 roku

6 marca 2018
ok. 2 minut czytania

Andrea Bocelli, legendarny włoski tenor, kilka dni temu został nagrodzony Global Awards w Londynie dla najlepszego wykonawcy klasycznego. A jeszcze w tym tygodniu rozpocznie kolejną trasę koncertową po Europie. W Polsce Andrea Bocelli pojawi się 11 maja 2019 roku na INEA Stadionie w Poznaniu z okazji stulecia Uniwersytetu Poznańskiego.

Podczas londyńskiej gali tenor nie tylko otrzymał nagrodę Global Awards dla najlepszego wykonawcy klasycznego, ale również zaśpiewał uwielbiany przez publiczność utwór – „Time To Say Goodbay”. Wykonanie podbiło serca gości zgromadzonych na sali i doczekało się nawet pierwszych tego wieczora owacji na stojąco. Także drugi klasyk – „Nessun Dorma” – poderwał publiczność z miejsc.

Już za kilka dni Andrea Bocelli rozpoczyna nową trasę koncertową, która wygląda imponująco. Inauguracja nowego sezonu rozpocznie się 10 marca w chorwackim Zagrzebiu. Następnie wokalistę oklaskiwać będzie publiczność w Wiedniu, Monachium, Hamburgu, Hanowerze i Pradze. U progu lata Bocelli wyruszy do Stanów Zjednoczonych, by dać koncerty w San Jose, Los Angeles, San Diego, Portland, Seattle.

30 czerwca powróci do Europy, gdzie wystąpi w Niemczech. Lipiec to czas, który Andrea spędzi w słonecznej, letniej Toskanii w swoim rodzinnym mieście – Lajatico, gdzie da dwa koncerty. Imponująco zapowiada się także wrzesień, kiedy tenor odwiedzi Amerykę Południową. Jesienią przyjdzie czas na koncerty w Europie, podobnie jak na początku kolejnego roku. Okazuje się bowiem, że 2019 rok już szczelnie się zapełnia planami koncertowymi. Prawdziwe artystyczne wydarzenie z Andreą Bocellim w roli głównej zaplanowane jest w Polsce, 11 maja w 2019 roku w Poznaniu. W tym dniu odbędzie się wielki koncert z okazji 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego na INEA Stadionie.

Na proste pytanie, dlaczego tyle koncertuje, pada niewyszukana odpowiedź samego tenora:

– Po prostu lubię dawać emocje, które ogarniały mnie, kiedy będąc dzieckiem słuchałem wielkich głosów, w których byłem zakochany – podsumowuje Andrea Bocelli.

Andrea Bocelli to najlepiej sprzedający się artysta w historii muzyki klasycznej. Do tej pory nagrał 15 albumów studyjnych, których nakład przekroczył 80 milionów egzemplarzy. Bocelli to jednak nie tylko wielki wykonawca muzyki klasycznej, a również gwiazda muzyki popularnej. Za duet z Céline Dion w piosence „The Prayer” do animacji „Magiczny miecz – Legenda Camelotu” zdobył Złoty Glob.

Wejściówki na koncert 11 maja 2019 roku można nabywać za pośrednictwem stron: bilety.imprezyprestige.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.