Andrea Riseborough młoda i stara u Madonny

24 maja 2010
ok. 1 minuta czytania

Historyczny obraz opowie o relacjach pomiędzy królem Edwardem VIII a księżną Windsoru, Wallis Simpson, dla której Edward zrezygnował z tronu. Brat zakochanego monarchy, Jerzy VI, który przejął po nim koronę, przywrócił go do łaski przyznając jemu i Simpson tytułu Księcia i Księżnej Windsoru.

Pierwotnie Vera Farmiga miała zagrać wybrankę władcy, jednak wycofała się z projektu ponieważ spodziewa się dziecka. Jej miejsce zajmie właśnie Andrea Riseborough. Postać, którą sportretuje będziemy oglądać w wieku od 20 do 60 lat.

W filmie wątek historyczny przeplatany będzie z współczesną opowieścią o Amerykance imieniem Wally, którą zagra Abbie Cornish. Kobieta, która sama boryka się z sercowymi problemami, postanawia zgłębić losy romansu, po wizycie na aukcji klejnotów Księżnej Windsoru. Oscar Isaac zagra zakochanego w mężatce wykształconego ochroniarza.

Madonna nie tylko zajmie się reżyserią, ale i napisze scenariusz we współpracy z Alekiem Keshishianem. Produkcją zajmują się Colin Vaines i David Parfitt. Zdjęcia rozpoczną się w lipcu. Film kręcony będzie w Londynie, Paryżu i Nowym Jorku.

Reżyserski dorobek Madonny zamyka „Mądrość i seks”. Jej ostatnia płyta, „Hard Candy”, miała premierę w kwietniu 2008 roku.

Riseborough ostatnio zagrała w obrazie „Made in Dagenham”, którego premiera planowana jest na drugą połowę 2010 roku.