Andreya Triana dwa razy w Polsce

22 września 2010
ok. 1 minuta czytania

Pochodząca z południowych dzielnic Londynu Andreya Triana w ciągu zaledwie dwóch lat zdołała osiągnąć, to o czym marzy wiele wokalistek – przejść od występowania w amatorskich klubach do współpracy z takimi tuzami współczesnej muzyki tanecznej, jak Flying Lotus, Kidkanevil czy grupa Jazz Sensation i obecności w najważniejszych audycjach radiowych poświęconych nowej muzyce. Doczekała się również prasowych porównań do Lauryn Hill czy Amy Winehouse. Wielu krytyków okrzyknęło ją pierwszą też ważną debiutantką w nowej dekadzie. Łącząc wyrafinowaną elektronikę i taneczne rytmy z soulem, jazzem i głosem, który bywa porównywany do płynnego aksamitu, Andreya Triana momentalnie znalazła swoją publiczność, poszukującą w muzyce dużej dawki emocji.

Jedyny dotąd album artystki, „Lost Where I Belong”, ukazał się we wrześniu 2010 roku.

Jej poprzednie dwa koncerty w Polsce – grudniowy w katowickim Jazz Clubie Hipnoza i sierpniowy, gdy wraz z Bonobo pojawiła się na festiwalu Tauron Nowa Muzyka pokazały, że również na żywo Triana potrafi porwać widownię i zaczarować ją magią swojego głosu.

Bilety na koncert katowicki dostępne są w cenie 40 złotych w Jazz Clubie Hipnoza, oraz poprzez Ticketpro.pl i Ticketportal.pl, a także w salonach Empik, sieciach sklepów Saturn i Mediamarkt.