Anita Lipnicka jak Marek Niedźwiecki

30 września 2017
ok. 2 minut czytania

– Dzisiaj poprowadzę „Markomanię” w zastępstwie redaktora Niedźwieckiego w Trójce. Start tuż po 11stej – zachęcała przed programem gwiazda. – Jeśli ktoś ma ochotę posłuchać muzyki, która mnie nakręca- wystarczy włączyć radio!!!

Audycję wokalistka zaczęła od swego najnowszego singla „Z miasta”. Dalej zaprezentowała utwory Calexico, Hoziera, Bena Howarda, Mumford & Sons, The National czy Cat Power.

Pod tym adresem znajduje się lista piosenek, które zagrała Lipnicka. Tutaj z kolei i tu można odsłuchać audycji.

Przy okazji wokalistka ogłosiła, że w listopadzie wyda nową płytę. Szczegóły wydawnictwa na razie nie są znane.

– Po raz pierwszy od wielu lat nagrywam płytę w Polsce, bez udziału muzyków sesyjnych – mówiła wcześniej o nadchodzącym dziele Lipnicka. – To, co się na niej wydarzy, jest wynikiem pracy zespołowej, z grupą tych samych ludzi, z którymi od ponad dwóch lat występuję na scenie.

W realizacji materiału wspiera ją jej zespół The Hats, który tworzą: Bartosz Niebielecki – bębny, Kamil Pełka – bas, Piotr Świętoniowski – instrumenty klawiszowe oraz Bartek Miarka – gitary.

Anita Lipnicka obecna jest na scenie od ponad 20 lat. Zaczynała jako wokalistka zespołu Varius Manx, z którym nagrała dwa albumy „Emu” (1994) i „Elf” (1995) oraz takie przeboje jak „Zanim zrozumiesz”, „Piosenka księżycowa” czy „Zabij mnie”. Solo zadebiutowała multiplatynową płytą „Wszystko się może zdarzyć” promowaną tytułowym singlem. Po kilku latach samodzielnych działań związała się – artystycznie i prywatnie – z Johnem Porterem. Ich wspólny longplay „Nieprzyzwoite piosenki” (2003) pokrył się platyną. Łącznie wszystkie płyty Lipnickiej rozeszły się w nakładzie 2 milionów egzemplarzy. Studyjną dyskografię gwiazdy zamyka krążek „Vena Amoris” z października 2013 roku.