Anita Lipnicka z „Miodem i dymem” na żywo

16 października 2017
ok. 2 minut czytania

Na razie wokalistka, która występować będzie ze swoim zespołem The Hats, ogłosiła koncerty w sześciu miastach (dokładna rozpiska poniżej). Od razu jednak zaznaczyła, że to pierwsza część tournée i przygotowała coś na osłodę.

– Dla tych, którym nie uda się spotkać z nami na koncertach, szykujemy specjalną edycję płyty z odręcznym autografem – wyjawiła wokalistka. – Do kupienia jedynie poprzez pre-order.

Album zatytułowany „Miód i dym” ukaże się 17 listopada. Longplay zawiera 14 piosenek (w tym znane już single „Ptasiek” i „Z miasta”), do większości których teksty i muzykę napisała Anita Lipnicka. Znajduje się tu też kilka kompozycji zespołowych oraz trzy autorstwa Johna Portera.

– Jeszcze nigdy tworzenie nie sprawiało mi tyle przyjemności – przyznaje artystka. – Energia, jaką udało nam się uchwycić na tym krążku, jest odzwierciedleniem różnorodnych stanów ducha i przepływu emocji między nami. Jest tu do czego się pośmiać, i do czego popłakać. Dawno nie nagrałam płyty tak zróżnicowanej dynamicznie, gdzie poczucie humoru i dystans przeplata się z pejzażami pełnymi wewnętrznej zadumy czy uniesienia.

Tytuł wydawnictwa jest więc adekwatny do zawartości – będzie można na nim usłyszeć sporo lejących się, słodkich jak miód dźwięków, ale i też zadziornych, rasowych tematów i gitarowych riffów, które pewnie wzniosą dużo dymu na niejednej scenie podczas występów zespołu na żywo.

Z najnowszym singlem, „Z miasta”, można zapoznać się tutaj.

Oto harmonogram występów:
9 listopada – Wrocław, Vertigo
10 listopada – Krosno, Nafta
17 listopada – Warszawa, Stodoła
24 listopada – Gdańsk, Stary Maneż
25 listopada – Poznań, Aula Artis
10 grudnia – Kraków, Aula UJ

Anita Lipnicka obecna jest na scenie od ponad 20 lat. Zaczynała jako wokalistka zespołu Varius Manx, z którym nagrała dwa albumy „Emu” (1994) i „Elf” (1995) oraz takie przeboje jak „Zanim zrozumiesz”, „Piosenka księżycowa” czy „Zabij mnie”. Solo zadebiutowała multiplatynową płytą „Wszystko się może zdarzyć” promowaną tytułowym singlem. Po kilku latach samodzielnych działań związała się – artystycznie i prywatnie – z Johnem Porterem. Ich wspólny longplay „Nieprzyzwoite piosenki” (2003) pokrył się platyną. Łącznie wszystkie płyty Lipnickiej rozeszły się w nakładzie 2 milionów egzemplarzy. Studyjną dyskografię gwiazdy zamyka krążek „Vena Amoris” z października 2013 roku.