Anna Calvi pisze muzykę do „Peaky Blinders”

19 lipca 2019
ok. 1 minuta czytania

Pierwszy odcinek nowego sezonu mieli okazję wczoraj oglądać szczęśliwcy na specjalnym pokazie w Birmingham. Widzowie po raz pierwszy usłyszeli muzykę przygotowaną do cyklu przez Annę Calvi.

– To niesamowite, być częścią czegoś takiego – mówi Anna Calvi. – Dla mnie to zupełnie nowa rzecz, ale okazało się całkowicie naturalne. Zawsze uwielbiałam ten show, to jak się ubierają, muzykę, te silne postaci. Ten serial jest znacznie lepszy niż większość rzeczy, które są w telewizji. Interesujące było pisać teksty dla Tommy’ego Shelby’ego. Pisałam tak, jakbym była Tommym i naprawdę wierzyłem w tę postać.

„Peaky Blinders” to epicki dramat gangsterski, osadzony w latach 20. XX wieku w powojennym Birmingham. Serial zasłynął z inspirującego połączenia kina gangsterskiego w kostiumie i współczesnej muzyki. Na ścieżce dźwiękowej można usłyszeć m.in. utwory Davida Bowiego, który był wielkim fanem serialu, a także Nicka Cave’a czy PJ Harvey. Bohaterami są członkowie rodziny Shelby, która po I wojnie światowej kieruje Peaky Blinders – jedną z najsilniejszych i najbardziej bezwzględnych grup przestępczych w Anglii. Gangiem rządzi Thomas Shelby (Cillian Murphy), który rozwija sieć legalnych interesów. Z czasem Peaky Blinders rozszerzają swoje wpływy na południe Anglii, a zwłaszcza Londyn.

Na razie data premiery piątego sezonu nie została ustalona.

Anna Calvi ostatnią płytę „Hunter” wydała w 2018 roku.