Anna Maria Jopek przedstawia „Twe usta kłamią”

22 grudnia 2016
ok. 2 minut czytania

Wideo powstało do utworu „Twe usta kłamią”. Zdjęcia i klip do projektu zrealizował Robert „Roy” Nałęcz podczas nagrań w Miami ( The Hit Factory) i w Warszawie (apartamentowiec Cosmopolitan). Klimatyczny, czarno-biały filmik można obejrzeć tutaj.

Premiera krążka „Minione” została wyznaczona na walentynki, czyli na 14 lutego 2017 roku.

– Kiedy pracuję z muzykami z różnych od mojej tradycji muzycznych, zawsze zachwyca mnie ich inność – mówi Anna Maria Jopek. – To, co wnoszą w nagrania staje się moim duchowym bogactwem. Zdumiewa ogrom piękną i prawdy na skrzyżowaniu kultur i ludzkich wrażliwości. Muzyka jest językiem jedności. Praca nad starymi tangami była magiczna. Rzadko zdarza się materiał takiej urody, nasycony i melancholią i tajemnicą i erotyką. Nagrywanie z Gonzalo to czysta mistyka.

Album w najwyższym standardzie audiofilskim zrealizował wielokrotny laureat nagrody Grammy Carlos Alvarez w legendarnym studio nagraniowym The Hit Factory w Miami na Florydzie.

W marcu 2017 rusza trasa promująca nadchodzący longplay.

Anna Maria Jopek i drużyna z Hawany zagrają w Toruniu, Gdańsku, Bielsku-Białej, Poznaniu, Łodzi, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Lublinie i Katowicach.

Anna Maria Jopek to wokalistka i kompozytorka. Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami muzyki naszych czasów (m.in Pat Metheny, Youssu’n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone).

Od 2000 roku jej muzyka jest wydawana na całym świecie. Sprzedała milion płyt, ale najbardziej ceni sobie kameralistykę i scenę blisko ludzi. Mieszka na warszawskim Żoliborzu i w lizbońskiej Alfamie. 3 maja 2015 roku została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski – za wybitne zasługi w pracy artystycznej i twórczej oraz za popularyzowanie polskiej muzyki w świecie.