Anne-Marie i James Arthur śpiewają dla „Króla rozrywki”

16 listopada 2018
ok. 1 minuta czytania

Album „The Greatest Showman – Reimagined” z nowymi wersjami musicalowych piosenek zaśpiewanych przez największe gwiazdy pojawił się w sprzedaży dziś 16 listopada.

Kompozycje, które na potrzeby filmu napisali Benj Pasek i Justin Paul (m.in. „La La Land”, „Dear Evan Hansen”) zostały zinterpretowane przez największe gwiazdy muzyki. Utwór „This Is Me” znajdzie się na płycie w wyjątkowej wersji, którą nagrały oryginalna wykonawczyni Keala Settle wraz z Keshą i Missy Elliott.

Oprócz wymienionych artystek wśród gości na albumie są także: Years & Years, Jess Glynne, MAX, Ty Dolla $ign, James Arthur i Anne-Marie, Zac Brown Band. Poza tym album zawierać będzie cztery bonusy, które przegotowali Pentatonix, Craig David, Kesha oraz Zendaya.

Film „Król rozrywki” trafił na ekrany polskich kin 29 grudnia 2017 roku. Jego reżyserem jest Michael Gracey. Musical opowiada o drodze do sławy P.T. Barnuma, wizjonera, twórcy wspaniałego amerykańskiego cyrku i jednego z pionierów show-biznesu.

Oryginalne wydanie ścieżki dźwiękowej do „Króla rozrywki” jest już podwójnie platynowe w USA (czterokrotnie w Wielkiej Brytanii) i sprzedało się w ponad 2 milionach egzemplarzy. Na liście Billboardu wydawnictwo spędziło 31 tygodni w pierwszej dziesiątce. Trzykrotnie platyną pokryła się piosenka „This Is Me”. Osiągnięcia streamingowe soundtracku to ponad 3 miliardy odtworzeń.