Anne-Marie świętuje urodziny. Nowy singiel „Birthday”

7 lutego 2020
ok. 2 minut czytania

„Birthday” to solidna porcja popu, w którym Anne-Marie prezentuje uwielbianą przez fanów złośliwą naturę, a także swój charakterystyczny wokal. Swój urodzinowy hymn Anne-Marie napisała razem z Delaceyem (Halsey, Zara Larsson) i Oakiem (Demi Lovato, Lizzo, Ariana Grande) – ten drugi zajął się też produkcją kawałka.

Będący współczesną wariacją na temat Kopciuszka klip do „Birthday” nakręciła Hannah Lux Davis (Anne-Marie, Ariana Grande) z pomocą kreatywnych wskazówek Kate Moross (Spice Girls, Sam Smith). Pełen pięknych zdjęć i wesołych wizualizacji obrazek przedstawia Anne-Marie świętującą swe urodziny niczym prawdziwa księżniczka – w zachwycającej sukni balowej, tańczącą w ogromnym, bogato zdobionym salonie. Gdy jednak wybija północ, wraca do swego skromnego domu, gdzie świętuje z przyjaciółmi.

Anne-Marie jest jedną z najbardziej ekscytujących młodych brytyjskich artystek, która w ekspresowym tempie odnosi kolejne sukcesy. Była trzykrotna mistrzyni w karate, która jako dziecko występowała na West Endzie, dziś może pochwalić się 9 nominacjami do nagród BRIT. Zaśpiewała i współtworzyła takie hity jak „Alarm”, „Ciao Adios”, „Rockabye”, „FRIENDS” i „2002”, a w 2018 roku wydała znakomicie oceniony debiutancki album „Speak Your Mind”. Płyta była najlepiej sprzedającym się brytyjskim debiutem roku, a na całym świecie rozeszła się w 2 milionach egzemplarzy. „Speak Your Mind” zapewnił Anne-Marie statusy diamentowy, ośmiokrotnej platyny i siedmiokrotnego złota. Jeśli dodać do tego, wyprzedane koncerty oraz supportowanie swojego przyjaciela Eda Sheerana na stadionowych występach, można śmiało powiedzieć, że rok 2020 będzie należał niej.