Ansel Elgort będzie śpiewającym Hansem Christianem Andersenem

1 marca 2018
ok. 1 minuta czytania

Hansa Christiana Andersena poznamy w musicalu jako młodzieńca, który wpadnie w pułapkę swojej własnej wyobraźni. Za stronę muzyczną projektu odpowiada Stephen Schwartz, który ma na koncie musical wystawiany na Broadwayu „Wicked”. David Magee napisze scenariusz. Produkują Craig Zadan i Neil Meron.

Hans Christian Andersen jest autorem powszechnie znanych bajek. Wiele z nich doczekało się filmowych adaptacji żeby wymienić choćby „Nowe szaty cesarza”, „Śpiącą królewnę”, „Brzydkie kaczątko”, czy „Księżniczkę na ziarnku grochu”.

Ansel Elgort ma na koncie role w filmach „Niezgodna”, „Zbuntowana”, „Wierna”, „Papierowe miasta” czy „Gwiazd naszych wina”. Ostatnio zagrał w obrazach „Baby Driver” i „Jesienni zabójcy”.

Artysta na poważnie zajmuje się też muzyką. Jako DJ Amerykanin występuje pod pseudonimem Ansølo. W ubiegłym miesiącu Ansel Elgort opublikował nagranie „Supernova”. W piosence słychać, że przerzucił się z muzyki tanecznej na współczesne R&B. Wideo do kawałka nakręcił Colin Tilley, znany ze współpracy z Kendrickiem Lamarem. Teledysk można obejrzeć poniżej.