Anthrax w Warszawie

18 czerwca 2004
ok. 1 minuta czytania

Anthrax to jeden z najważniejszych i najbardziej oryginalnych wykonawców thrashmetalowych. Przez znawców tematu nowojorczycy są wymieniani jednym tchem obok takich tuzów, jak Metallica, Slayer czy Megadeth. Wprawdzie pod koniec lat 90. kapela przechodziła twórczy kryzys, ale o tym, że ma go już dawno za sobą, świadczy wydany w 2003 roku longplay „We’ve Come For You All”. Płyta przyjęta z entuzjazmem zarówno przez fanów, jak i recenzentów, utorowała drogę reedycjom albumów „Stomp 442”, „Sound of The White Noise” oraz „Volume 8 – The Threat Is Real”.

A jeszcze w tym roku możemy spodziewać się dwóch nowych wydawnictw Anthrax. Krążek DVD „Music of Mass Destruction” ukaże się na rynku europejskim pod koniec wakacji, nieco później do rąk fanów trafi kompilacja „Metallum Maximus Aeternus”. Dzieło zawierać będzie zestaw anthraxowych „klasyków” z czasów, gdy w zespole śpiewał Joey Belladonna, nagranych na nowo z udziałem obecnego wokalisty – Johna Busha.

Wejściówki na Anthrax w „Proximie” kosztować będą 60 (przedsprzedaż) i 70 (w dniu koncertu) PLN. Imprezę rozpocznie występ formacji Virgin Snatch, w której udziela się m.in. Titus – frontman grupy Acid Drinkers. Klub zostanie otwarty o godz. 18, muzyka popłynie ze sceny dwie godziny później.