Anti-Flag wracają do Polski

7 grudnia 2016
ok. 1 minuta czytania

Kwartet Anti-Flag powstał w Pittsburghu. Twórczość zespołu oscyluje pomiędzy punk rockiem a hardcore punkiem, łącząc jednocześnie w sobie melodyjność z charakterystycznym głosem wokalisty Justina Sane\’a. Od momentu wydania pierwszej płyty, zatytułowanej \”Die for the Government\” (1996), zespół kojarzony jest przede wszystkim z ostrymi tekstami, manifestującymi lewicowe poglądy polityczne muzyków oraz silnie sprzeciwiającymi się faszyzmowi i nacjonalizmowi. Co ciekawe, za swoje zaangażowane przesłanie polityczne oraz troskę o losy kraju, zespół został uznany przez jednego z członków Izby Reprezentantów za przykład do naśladowania dla amerykańskiej młodzieży.

W 2013 roku grupa zdecydowała się na połączenie sił z Art For Amnesty. Ze współpracy z nimi powstał cover utworu \”Toast To Freedom\”, nagrany w historycznym Hansa Studio w Berlinie i przy udziale Iana D\’sa z Billy Talent oraz Bernda z Beatsteaks. Sprzedaż nagrania w całości zasiliło konto Amnesty International. 2014 rok był jednak przede wszystkim okazja do uczczenia dwudziestolecia zespołu na scenie. Na trasie koncertowej zespołu pojawiła się również Polska – muzycy zagrali na dwóch klubowych, świetnie przyjętych przez publiczność koncertach.

Od czasu ostatnich występów w Polsce ukazała się nowa płyta zespołu – \”American Spring\”. Z nowym materiałem muzycy pojawią się właśnie w Poznaniu.