Antywojenny protest song T.Love

19 listopada 2014
ok. 1 minuta czytania

– „Pole Garncarza” to czadowy antywojenny protest song napisany przez nas wiosną br., pod wpływem dramatycznych wydarzeń na Ukrainie – czytamy w opisie. – Oparty częściowo na Biblii tekst kawałka, uderza w hipokryzję, obłudę i pazerność możnych tego świata, gdzie największe pieniądze zarabia się na wojnach i tragedii zwykłych ludzi.

Za reżyserię wideo odpowiada Jakub Czubak. Z efektem można zapoznać się na YouTube.

Teledysk promuje album „Prymityw 2014”, czyli reedycję krążka wydanego w 1994 roku. Zestaw poza oryginalnym materiałem zawiera premierowe utwory, nagrane i zmiksowane na przełomie wiosny i lata tego roku. Dwa z tych kawałków to utwory autorstwa kapeli („Italia” i „Pole Garncarza”), trzecim tytułem jest zespołowa wersja „Jałty” Jacka Kaczmarskiego. Reedycja wzbogacona jest o DVD, które zawiera, zarejestrowany 20 lat temu przez TVP S.A., w Studio S-3 Łęg (Kraków) koncert zatytułowany „T.LOVE Prymityw”. Premiera miała miejsce 17 listopada.

Longplay „Prymityw”, z którego pochodzą singla „Berlin-Paryż-Londyn”, „Wakacje” i „Bóg”, miała premierę 21 listopada 2014 roku.

Dorobek T.Love zamyka „Old is Gold” z października 2012 roku.