Anya Taylor-Joy w klipie Hoziera

6 marca 2019
ok. 2 minut czytania

W klipie u boku Hoziera występuje amerykańska aktorka Anya Taylor-Joy. Reżyserią zajął się sam muzyk. Kompozycja „Dinner & Diatribes” promuje nowy album Hoziera, „Wasteland, Baby!”.

Płyta „Wasteland, Baby!” jest następcą EP-ki „Nina Cried Power”, na której Hozier współpracował m.in. z Mavis Staples i Bookerem T. Jonesem. Wydawnictwo ukazało się we wrześniu 2018 i do tej pory w serwisach cyfrowych odsłuchano ten tytuł ponad 26 milionów razy. Tytułowy utwór z „Nina Cried Power” to również piosenka otwierająca nowy, długogrający album artysty. Warto dodać, że kawałek trafił na playlistę ulubionych numerów 2018 roku Baracka Obamy.

– Jestem niezwykle podekscytowany premierą mojego nowego albumu „Wasteland, Baby!” – mówi Hozier. – Powstawał ponad rok, więc cieszę się, że w końcu mogę odsłonić wszystkie karty i podzielić się moją pracą. Chciałbym gorąco podziękować fanom i słuchaczom za nieustające wsparcie pomiędzy płytami.

Hozier zyskał rozgłos na całym świecie za sprawą światowego hitu „Take Me To Church”. Utwór otrzymał nominację do Grammy w kategorii piosenka roku, zatriumfował w tej samej kategorii podczas BBC Music Awards w 2015 roku. W samej Wielkiej Brytanii do dziś sprzedało się ponad 2,23 milionów egzemplarzy singla. Kolejne ważne utwory w dyskografii artysty to „Someone New”, „Cherry Wine” oraz „From Eden”. Debiutancki album wokalisty zatytułowany po prostu „Hozier” w samym Spotify zgromadził ponad 2 miliardy streamów. Na całym świecie sprzedano 4 miliony egzemplarzy płyty.

Lista utworów „Wasteland, Baby!”:
1. Nina Cried Power (featuring Mavis Staples)
2. Almost (Sweet Music)
3. Movement
4. No Plan
5. Nobody
6. To Noise Making (Sing)
7. As It Was
8. Shrike
9. Talk Refined
10. Be
11. Dinner & Diatribes
12. Would That I
13. Sunlight
14. Wasteland, Baby!

Hozier wystąpi 7 września 2019 w warszawskim klubie Palladium.

Anya Taylor-Joy zagrała ostanio w filmie „Glass” u boku Jamesa McAvoya, Bruce’a Willisa i Samuela L. Jacksona.