Apteka z muzykami Sklapela i The Herbaliser

6 marca 2012
ok. 2 minut czytania

Na płycie pojawi się kilku znakomitych gości, jak James Morton, muzyk z Bristolu, wybrany w 2010 roku najlepszym saksofonistą młodego pokolenia w Anglii, grający m.in. z The Herbaliser, Andym Scheppardem, Tonym Allenem, Manu Dibango i wieloma innymi. Na puzonie zagrał Hornsman Coyote, jeden z najbardziej znanych serbskich muzyków, współpracujący m.in. z Soulfly. Na instrumentach perkusyjnych zagrał Piotr Wolski znany ze współpracy ze Stanisławem Soyką, Tomaszem Stańko czy Young Power. Elektronicznego smaczku dodaje, nie pierwszy raz zresztą, Igor Boxx z wrocławskiego składu Skalpel, autor bardzo dobrze przyjętego albumu solowego „Breslau”. Tym razem Igor przygotował na płytę remiksy dwóch zamieszczonych na niej utworów.

Za produkcję odpowiadał Agim Djejlili, znany z wielu projektów, m.in. z zespołu Öszibarack. Nagrania zostały realizowane w Tonn Studio w Łodzi, w technice analogowej.

Zestaw trafi do sklepów nakładem Lou&Rocked Boys. „Od pacyfizmu do ludobójstwa” dostępne jest pod tym adresem.

Apteka ruszy za kilka dni w promocyjną trasę koncertową. Razem z nimi na scenie wystąpią: James Morton (Herbaliser), Agim Dzeljilji (Oszibarack), Muniek Staszczyk (tylko Warszawa) oraz Piotr „Jackson” Wolski. Szczegółowa rozpiska poniżej:

7 marca – Lublin, Ave Cezar
8 marca – Wrocław, Łykend (gościnnie James Morton, Agim Dzeljilji)
9 marca – Warszawa, Hydrozagadka (gościnnie James Morton, Agim Dzeljilji oraz Muniek Staszczyk)
10 marca – Gdańsk, Buffet (gościnnie James Morton, Agim Dzeljilji)
16 marca – Stalowa Wola, Pub Omega
17 marca – Kielce, Woor
23 marca – Tczew, Trąba
24 marca – Gdynia, Ucho
13 kwietnia – Starogard Gdański, SCK
14 kwietnia – Koszalin, Pub Graal

Dorobek Apteki wieńczy longplay „Tylko dla… ” z czerwca 2010 roku.