Aqua, Snap! i Technotronic na Torwarze

23 maja 2019
ok. 2 minut czytania

Wyjątkowo mocny skład….. ale to nie koniec niespodzianek. W ciągu kilku tygodni poznamy kolejnych, trzech artystów. Szykuje się prawdziwe święto muzyki pop lat 90. i powrót do nostalgicznych czasów kaset magnetofonowych, VHS i uwielbianego MTV.

Założony w 1994 roku duński zespół Aqua zyskał międzynarodową rozpoznawalność dzięki przebojowi „Barbie Girl” wydanemu w 1997. Utwór trafił na pierwsze miejsce list przebojów w wielu krajach na świecie, a w samej Wielkiej Brytanii sprzedał się w 1,8 mln egzemplarzy. Singiel promował debiutancki album studyjny grupy zatytułowany „Aquariumz”. W 2000 ukazała się druga płyta grupy zatytułowana „Aquarius”. Rok później muzycy zawiesili działalność, a w 2007 zdecydowali się na reaktywację zespołu. W 2012 premierę miała ich pierwsza po powrocie do wspólnego grania płyta zatytułowana Megalomania. Zespół sukcesywnie koncertuje do dziś, zrzeszając fanów pop kultury lat 90 na całym świecie.

Niemiecki zespół SNAP! to jeden z najbardziej znanych duetów producenckich muzyki eurodance na świecie. Ich singiel „The Power” to jeden z najczęściej granych utworów tanecznych w historii muzyki, a album „World Power” który promował, sprzedał się w 7 milionach egzemplarzy i wyniósł zespół na szczyty popularności w zaledwie kilka miesięcy. Kolejny album z hitem „Rhythm Is A Dancer” tylko ugruntował ich pozycje.

Technotronic to grupa założona w 1989 roku, która po raz pierwszy dotarła z muzyką house do mainstreamu. Ich przebój „Pump Up The Jam”, który promował album o tym samym tytule, sprzedał się w 14 mln egzemplarzy i przetarł szlaki elektronicznej scenie house, którą grupa umiejętnie łączyła z innym zdobywającym coraz większa popularność gatunkiem muzycznym, czyli rapem. Dzięki temu Technotronic miało szansę grać przed ówczesną, wielką już gwiazdą – Madonną. Na wydarzeniu pobawimy się również przy innych przebojach grupy, takich jak „Get Up” czy „Move This”.

Bilety na wydarzenie dostępne w sprzedaży od 3 czerwca, tylko na eventim.pl.