Arcade Fire grają dla Dumbo

4 marca 2019
ok. 2 minut czytania

Arcade Fire przygotowali nową wersję piosenki „Baby Mine” pochodzącej z oryginalnego filmu „Dumbo” Disneya z 1941 roku.

– W oryginalnym „Dumbo” jest scena z lokomotywą, gdzie wykorzystany jest instrument zwany sonovox, który mój dziadek Alvino Rey rozsławił w latach 30. XX wieku. Za każdym razem, gdy oglądałem film, myślałem, że to on gra – mówi Win Butler. – Kiedy poproszono nas o zrobienie wersji „Baby Mine” wziąłem wszystkie stare gitary mojego dziadka i chciałem wykorzystać je w tej piosence. Moja mama gra na harfie, mój brat na thereminie, moja żona śpiewa i gra na perkusji, a nasz syn nawet gra na trójkącie, podobnie jak reszta naszej rodziny z Arcade Fire.

Fragmenty piosenki, która pojawi się na na napisach końcowych można posłuchać w zwiastunie poniżej.

„Dumbo” to historia słonika cyrkowego o nienaturalnie wielkich uszach. Dumbo dzięki przyjaciółce – myszce – pokonuje swoje kompleksy i uczy się wiary w siebie.

Colin Farrell gra byłego cyrkowca, Holta Farriera, którego życie całkowicie się zmienia, kiedy po powrocie z wojny zostaje zatrudniony przez właściciela cyrku (Danny DeVito) jako opiekun nowo narodzonego słonika z olbrzymimi uszami. Cyrkowi niezbyt się powodzi, ale kiedy dzieci Holta, odkrywają, że słonik potrafi latać, biznesmen V.A. Vandevere (Michael Keaton) oraz akrobatka Colette (Eva Green) starają się zrobić ze zwierzaka gwiazdę. W filmie grają również DeObia Oparei, Joseph Gatt i Alan Arkin. Na ekranie zobaczymy też urodzonego w Polsce Kamila Lemieszewskiego. Tim Burton wyreżyserował film na podstawie scenariusza Ehrena Krugera. Projekt powstał w wytwórni Disneya. Premierę zaplanowano na 29 marca 2019 roku.