Arch Enemy jesienią zagrają w Warszawie

22 maja 2017
ok. 1 minuta czytania

Arch Enemy aktualnie pracuje nad następcą „War Eternal” z 2014 roku. Jak zapewniają muzycy – nowy album jest już w całości napisany oraz częściowo nagrany.

Niełatwo jest znaleźć zespół, który po ponad 20 latach istnienia wciąż idzie w górę, stawia sobie coraz ambitniejsze cele, a nie tylko odgrzewa kotlety. Choć Arch Enemy na scenie melodyjnego death metalu to już nazwa legendarna, twórca tej wyśmienitej załogi, legendarny Michael Amott, współtwórca szwedzkiej sceny deathmetalowej oraz wybitnych albumów Carcass (trójki i czwórki), od kilku lat wspierany przez innego giganta gitary Jeffa Loomisa (eks-Nevermore, eks-Sanctuary) tworzy płyty, które porywają coraz większe rzesze fanów death metalu w jego melodyjnej odsłonie.

Od 2014 roku podczas koncertów Arch Enemy, rej na scenie wodzi czarująca nietuzinkową urodą, szeroką paletą barw na włosach i fantazyjnymi kostiumami, podebrana The Agonist szalona weganka i zaciekła bojowniczka o prawa zwierząt, Kanadyjka Alissa White-Gluz.

Przez te trzy lata kapela wspięła się na komercyjne i artystyczne szczyty, chociażby umieszczając ostatni studyjny album „War Metal” w pierwszej dziesiątce regularnego notowania niemieckiej listy. Ściągnęli też pod główną scenę na festiwalu Wacken Open Air ponad 50 tysięcy maniaków, co zostało uwiecznione na DVD „As The Stages Burn!”.

Bilety: 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu. Wejściówki Bilety na koncert dostępne na Knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie).