Archgoat i Bölzer na trzech koncertach w Polsce

23 marca 2017
ok. 2 minut czytania

Mini-trasa pod nazwą „Continental Crucifixion Tour 2017” zawita do Polski dzięki organizatorom festiwalu Into The Abyss. Oprócz Archgoat i Bölzer przyjadą do nas również islandzka blackmetalowa formacja Svartidauði oraz rodacy Bölzer, blackmetalowcy z Eggs Of Gomorrh.

Koncerty odbędą się:
11.10 – B90, Gdańsk
12.10 – Proxima, Warszawa
13.10 – Pralnia, Wrocław

Archgoat powstał w 1989 roku w fińskim Turku z inicjatywy braci bliźniaków Lorda Angelslayera i Ritual Butcherera (naprawdę, odpowiednio, Rainer i Kai Puolakanaho). Obecny skład uzupełnia bębniarz VnoM, który dołączył w 2015 roku. Kapela ma na koncie trzy duże płyty, z których ostatnia, „The Apocalyptic Triumphator”, pochodzi z 2015 roku.

Bölzer niezwykle gęstą, intensywną i naznaczoną rytualnym posmakiem wizję death metalu zaproponował na EP-kach „Aura” (2013) i „Soma” (2014). Znacznie dalej poszedł w poszukiwaniach na pełnoprawnym debiucie, nagranym w 2016 roku albumie „Hero”. Mimo składu okrojonego do dwóch muzyków Szwajcarzy doskonale prezentują się także na scenie, co w Polsce udowadniali już kilka razy, m.in. u boku Triptykon czy Behemoth.

Islandzka scena muzyczna wyjątkowością stoi, nie inaczej jest z blackmetalowym Svartidauði, którego twórczość, nacechowana hipnotyczną transowością, wyróżnia się na pierwszy rzut ucha. Dorobek kwartetu nie imponuje ilością, ale z powodzeniem przekłada się na jakość i oryginalność.

Eggs Of Gommorh, trio z Genewy, nie poszukuje nowych wartości, lecz podąża wojenną ścieżką Blasphemy czy Archgoat. Na to wskazuje zawartość muzyczna debiutanckiego „Rot Prophet”, gdzie tytuły poszczególnych numerów, w rodzaju „Goat Inkvizitor” czy „Whore Of Sodom”, nie pozostawiają wątpliwości co do zawartości.