Archive cztery razy w Polsce

21 maja 2012
ok. 1 minuta czytania

Muzyka Archive wymyka się sztywnej klasyfikacji, będąc niezwykle świeżym połączeniem gitar i elektroniki, często z użyciem analogowych syntezatorów. Archive początkowo funkcjonowało jako grupa trip-hopowa, jednak z czasem muzycy zaczęli nawiązywać do rocka neoprogresywnego, nie porzucając przy tym swoich korzeni. Debiutancki longplay grupy, \”Londinium\” ukazał się w 1996 roku.

Na drugiej płycie zespołu \”Take My Head\” z 1999 roku, będącej mieszanką popu oraz trip-hopu, usłyszeć można wokalistkę Suzanne Wooder. Kolejne trzy albumy \”You All Look The Same To Me\”, \”Noise\” oraz \”Unplugged\” zostały nagrane z udziałem wokalisty Craiga Walkera i przyczyniły się do sporej popularności zespołu w Europie. Utwór \”Again\” z albumu \”You All Look The Same To Me\” (2002) przez wiele tygodni utrzymywał się na 1. miejscu Listy Przebojów Programu III Polskiego Radia.

W październiku 2003 Archive wydali soundtrack do francuskiego filmu \”Michel Vaillant\”, a 22 maja 2006 miała miejsce premiera albumu \”Lights\”, na którym po raz pierwszy usłyszeć można nowych wokalistów Dave\’a Penna oraz Pollarda Berriera. W 2009 roku światło dzienne ujrzał kolejny album studyjny \”Controlling Crowds\”, a niecałe siedem miesięcy później – jego kolejna część – \”Controlling Crowds – Part IV\”.

Nowego krążka formacji należy spodziewać się latem.

27.11 – Kraków, Teatr Łaźnia
28.11 – Warszawa, Stodoła
29.11. – Gdańsk, Parlament
1.12 – Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Szczegóły dotyczące biletów poznamy wkrótce.