Arek Jakubik zmartwychwstaje z Dr Misio

20 kwietnia 2017
ok. 1 minuta czytania

Dla wszystkich, którzy znają poprzednie płyty formacji czy byli na koncertach to będzie szok. Rockowa załoga pod wodzą Arka Jakubika od dawna wiedziała, że na trzecim albumie musi być rewolucja. I jest.

Muzycy otworzyli się na nową energię. Na muzykę. Na zupełnie nowe brzmienia. Za muzyczne zmartwychwstanie Dr Misio odpowiedzialny jest Kuba Galiński, młody, wybitnie wszechstronny producent muzyczny. Słychać to na tej płycie. Bez zmian został przekaz. Dalej śpiewają „smutne piosenki o miłości i śmierci” do tekstów Vargi i Świetlickiego. Cyniczne, depresyjne i jak zawsze celne obserwacje współczesnego świata. Tyle, że teraz ten przekaz jest podszyty wyjątkowo dużą dozą inteligentnej ironii. I może częściej niż zwykle wadzą się w swoich piosenkach z Bogiem. Nieprzypadkowo wszak płyta nosi tytuł „Zmartwychwstaniemy”.

Oto tracklista:
1. Zmartwychwstaniemy
2. Mordor
3. Pismo
4. Bądź moim Googlem
5. Ochroniarz
6. Nonsens
7. Hejter
8. Za dużo
9. Klubokawiarnia Smutek
10. Po nas
11. Halina

W skład zespołu wchodzą Arek Jakubik (wokal), Paweł Derentowicz (gitara), Mario Matysek (gitara basowa), Radek Kupis (klawisze) i Janek Prościński (perkusja). Poprzedni longplay bandu to „Pogo” z 2014 roku.

Jakubik ostatnio zagrał w filmie „Ksiądz” Wojciecha Smarzowskiego. Niedawno można go było oglądać też w obrazie „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”.