Arek Kłusowski na \”Antarktydzie\”

26 lutego 2021
ok. 2 minut czytania

Arek Kłusowski to wokalista, kompozytor, tekściarz oraz osobowość sceniczna. Choć jego aktywność na scenie muzycznej zaczęła się już kilka lat temu, to debiutancka płyta \”Po tamtej stronie\” ukazała się dopiero na wiosnę 2019 roku. Po dołączeniu do wytwórni Kayax Arek zaczął pracować nad materiałem na drugą, autorską płytę. Pierwszym efektem tej pracy jest taneczny singiel \”Antarktyda\”, do którego powstał również teledysk.

Autorem tekstu \”Antarktydy\” jest Arek Kłusowski, zaś kompozycja muzyczna jest efektem współpracy wokalisty oraz Maćka Sawocha – producenta nadchodzącego albumu. Reżyserem klipu jest Karol Moch, a za produkcję odpowiada ekipa z Moon Films, z którą Arek miał okazję pracować przy tworzeniu utworu \”Wspólna chwila\” z Mery Spolsky i Julią Wieniawą.

– Pierwszy odsłuch od razu przywołał obrazy skąpane w mroźnym, arktycznym świetle – mówi Karol Moch o \”Antarktydzie\”. – Utwór był bardzo inspirujący, a chęć stworzenia świata o nieco modowej, symbolicznej formie popchnęła mnie do dalszych działań scenariuszowych. Zależało mi na obrazach, które nie będą zmuszały widza do jednowymiarowej interpretacji oraz zostawią furtkę do własnej analizy utworu . Lubię zostawić odbiorcy pole do własnych przemyśleń. Z pomocą Moon Films, sprawnemu oku operatora Filipa Załuski oraz nieszablonowym stylizacją Natalii Zdrojek powstał projekt, który, mam nadzieję, będzie dumnie reprezentował wielobarwną twórczość Arka. Bardzo dziękuję całej ekipie za wzięcie udziału w tym projekcie oraz Arkowi i Kayaxowi za pełne zaufanie.