Ariana Grande i Miley Cyrus śpiewają dla ofiar przemocy

24 marca 2018
ok. 1 minuta czytania

24 marca studenci z całych Stanów zebrali się w Waszyngtonie by wpłynąć na polityków. Studenci domagali się większej kontroli w dostępie do broni i zakazu sprzedaży broni maszynowej. Marsze odbyły się we wszystkich większych miastach w USA i także poza Stanami.

Poniżej mozna zoabaczyc Arianę Grande i Miley Cyrus podczas występu w Waszyngtonie. Ariana Grande wykonała piosenkę „Be Alright” a Miley Cyrus zaśpiewała „The Climb”. Vic Mensa, Demi Lovato, Lin-Manuel Miranda, Ben Platt oraz Jennifer Hudson i Common także pojawili się na scenie.

Amy Schumer, Olivia Wilde i Charlie Puth oraz Connie Britton, Skai Jackson czy Yara Shahidi wzięli udział w marszu w Los Angeles. Imprezę w Kalifornii otworzył burmistrz Eric Garcetti.

Lin-Manuel Miranda i Ben Platt wcześniej przygotowali z okazji marszu piosenkę „Found/Tonight”, która jest połączeniem kompozycji „The Story of Tonight” z musicalu Hamilton oraz „You Will Be Found” z musicalu „Dear Evan Hansen”.

– Po tym co stało się w Parkland poczułem jak wielką siłę maja w sobie uczniowie i studenci – mówi Lin-Manuel Miranda. – W momencie wielkiego cierpienia stworzyli ruch, który ma odwagę mówić prawdę rządzącym. To jest ich moment. Nie tylko dla nich, ale dla nas wszystkich. Ta piosenka jest moim wkładem i podziękowaniem za walkę jaką w tej chwili toczą.