Ariana Grande nie chciała tytułu szlacheckiego

30 grudnia 2018
ok. 1 minuta czytania

25-latka otrzymała informację z Pałacu Buckingham, że Królowa Elżbieta II chce jej dać tytuł szlachecki. Ariana Grande miała zostać damą w związku z jej zachowaniem po zamachu terrorystycznym w Manchesterze. Artystka zorganizowała koncert charytatywny One Love Manchester, na którym pojawiło się 55 tysięcy fanów. Podczas imprezy zebrano 15 milionów dolarów dla fundacji We Love Manchester Emergency Fund pomagającej ofiarom ataku.

Choć Ariana Grande przyznała, że była zaszczycona, uznała, że to „za wcześnie”. Wokalistka nie chciał w ten sposób urazić rodzin ofiar.

– Tu uroczy gest z jej strony – mówi Charlotte Hodgson, której córka zginęła w zamachu. – Chyba rzeczywiście jest na to za wcześnie.

Ariana Grande zaczynała karierę jako gwiazda produkcji telewizji Nickelodeon. Muzycznie zadebiutowała w 2013 roku krążkiem „Yours Truly”. Rok później ukazał się promowany przebojem „Problem” zestaw „My Everything”, który w 20 krajach dotarł do top 10 list sprzedaży. Jej trzeci album, „Dangerous Woman”, miał premierę w maju 2016 roku. Ariana Grande nagrała też z Johnem Legendem piosenkę przewodnią do filmu „Piękna i bestia”. Jej ostatni album „Sweetener” ukazał się 17 sierpnia.

Ariana Grande wystąpi w Tauron Arena Kraków 9 września 2019 roku.